Warsztaty Natalii Niemen w Katedrze Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku

W dniach 29-30 listopada br. w Katedrze Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyły się warsztaty wokalne, które poprowadziła Natalia Niemen.

Natalia Niemen to multiartystka. Śpiewa, gra na altówce, pisze teksty piosenek oraz wiersze. Maluje i rysuje obrazy, robi kolaże i rzeźbi. Aktualnie pracuje nad solową, autorską płytą. Jako wokalistka dysponuje swoją własną, unikatową techniką wokalną, będącą syntezą różnych stylistyk i własnych poszukiwań.

Wokalistka przyjechała do Słupska na zaproszenie prof. Moniki Zytke, z którą już wcześniej współpracowała jako solistka. Tym razem Natalia Niemen wystąpiła w roli pedagoga, prowadząc warsztaty wokalne dla studentów i nie tylko.

W poniedziałek odbyły się w auli Akademii Pomorskiej zajęcia zbiorowe z udziałem studentów edukacji muzycznej i słupskich chórzystów.
We wtorek w auli Katedry Sztuki Muzycznej odbyły się otwarte lekcje indywidualne dla 10 zakwalifikowanych uczestników. Natalia Niemen prezentowała współczesne techniki wokalne, jednocześnie świetnie tłumacząc arkana tej sztuki jej adeptom.

Katedra Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku to jedna z 10 jednostek dydaktycznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Pierwotnie należąca do struktur Wydziału Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dzieli się na 3 zakłady: Zakład Dydaktyki Muzyki, Zakład Dyrygentury Chóralnej i Aranżacji Muzyki, Zakład Praktyki Instrumentalnej i Wokalnej.

Katedra Sztuki Muzycznej prowadzi działalność dydaktyczną, artystyczną i badawczą związaną z wielokulturowymi kontekstami edukacji muzycznej, formami i metodami upowszechniania kultury muzycznej oraz metodyką i dydaktyką muzyki w szkole i w placówkach pozaszkolnych. Katedra oferuje studia pierwszego (licencjat) i drugiego stopnia (magisterskie) na kierunku: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej (profil nauczycielski).

 Warsztaty Wokalne Natalia Niemen2