Cykl spotkań z Ekspertem ds. nadużyć w nauce dr. hab. n. med. Markiem Wrońskim

Serdecznie zapraszamy wszystkich Studentów i Pracowników na spotkania w ramach projektu „Aktywna Akademia”, z Ekspertem ds. nadużyć w nauce dr. hab. n. med. Markiem Wrońskim.

Wykłady te będą miały charakter cykliczny i odbędą się w marcu: 15.03 godz. 15.00; w kwietniu: 12.04 godz. 13.00 oraz w maju 10.05 godz. 13.00, w ramach webinariów dotyczących różnych aspektów naruszenia rzetelności naukowej.

Tematy wystąpień Pana Profesora brzmią następująco:

1. „Nierzetelność naukowa w humanistyce”;
  2. „Fałszerstwo i fabrykacja danych w naukach technicznych i medycznych”;
  3. „Problem autoplagiatu w publikacjach naukowych”.

Link do spotkania: https://meet.google.com/anh-iovr-sye

Pan dr hab. n. med. Marek Wroński w latach 2008-2012 pełnił funkcję Rzecznika Rzetelności Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od 2013 profesor nadzw. na Wydziale Medycznym PWSZ w Kaliszu (obecnie Akademia Kaliska, Wydział Nauk o Zdrowiu). Członek Komitetu Nauki w Etyce Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2019 –2022 (Wydział I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN) .

Jest autorem ponad 70 prac klinicznych (Science Citation Index >1200, wskaźnik Hirscha=19) i książki „Zagadka śmierci prof. Mariana Grzybowskiego” nagrodzonej w 2004 r. II nagrodą KLIO i wyróżnieniem Nagrody im. Jerzego Łojka.