Dr Wioleta Jankowiak: dobra kondycja naszej skóry zależy w dużym stopniu od właściwej diety

Kierowniczka pracowni kosmetologii w Instytucie Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej opowiedziała w Radiu Słupsk jak zadbać o cerę w okresie wiosennym.

 

Dr Wioleta Jankowiak mówi, że obecnie gabinety kosmetologiczne przeżywają oblężenie: - Wiele osób po zimie zmaga się z problemami dermatologicznymi. Jest to spowodowane tym, że nasza dieta w tę porę roku jest uboższa w witaminy oraz mikro i makroelementy. Dodatkowo klimatyzacja oraz ogrzewanie wysusza nasz naskórek.
 
- Szczególnie w tym okresie musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie, odżywienie i regeneracje naszej skóry. Z pomocą przychodzi zabieg peelingu, który możemy wykonać w domu lub specjalistycznym gabinecie. Nie możemy zapominać także o właściwej, zbilansowanej diecie oraz piciu dużej ilości wody. Odpowiednia ilość snu i regularne spożywanie zdrowych produktów sprawi, że zabiegi kosmetyczne przyniosą pożądany efekt - dodała.


Na koniec rozmowy Pani doktor przypomniała, że osoby zainteresowane kosmetologią, mogą pogłębić swoją wiedzę w trakcie studiów na Akademii Pomorskiej. - Nasi absolwenci dysponują rozległymi kompetencjami m.in. z dziedzin nauk medycznych, są doskonale przygotowani do tej wymagającej pracy. Zachęcam do podjęcia edukacji na naszej uczelni.   

Więcej w poniższej rozmowie.

https://prk24.pl/36336117/dr-wioleta-jankowiak-dobra-kondycja-naszej-skory-zalezy-w-duzym-stopniu-od-wlasciwej-diety