Drugi spływ kajakowy realizowany pod hasłem „Pamiętamy! Wielkiemu Papieżowi-Polakowi – Akademia Pomorska w Słupsku”

SWFiS zorganizowało 30.05.2020 drugi spływ Brdą z cyklu spływów kajakowych szlakami świętego Jana Pawła II.

Tym razem płynęliśmy z Przechlewa do miejscowości Małe Swornegacie czyli 25km.

W imprezie wzięło udział 28 uczestników, od uczniów szkoły podstawowej, przez grupę studentów Akademii Pomorskiej, po emerytowanych mieszkańców ziemi słupskiej.

Rozpoczęliśmy w Przechlewie przy pięknym ośrodku OSiR. Gościem naszego spływu była pani Prorektor dr hab. Danuta Gierczyńska prof. AP, za którą w kajaku odpowiadał Artur Grabowski. Po pamiątkowym zdjęciu, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, zaczęliśmy spływ. Po drodze minęliśmy most w Piaszczycy i wiadukt kolejowy w pobliżu Sąpolna, by w Ciecholewach przy ognisku i kiełbaskach trochę odpocząć.

Po kilku kilometrach wpłynęliśmy, parafrazują A. Mickiewicza,  na szeroki przestwór oceanu czyli na  Jezioro Charzykowskie – kolebkę polskiego żeglarstwa. Spływ zakończyliśmy w miejscowości Małe Swornegacie po pokonaniu 25km.  Przez cały spływ towarzyszyła nam piękna pogoda, wspaniała przyroda i olbrzymia doza humoru.

Zapraszmy do zapoznania się z relacją wideo

Drugi Film